Samsun İftar Yemeği

Samsun İftar Yemeği

Peli Parke Samsun basını ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

Vezirköprü Orman Ürünleri Samsun’da basın mensupları ile bir araya geldi. Samsun Batı Park’taki Fevzi’nin Yeri Gurme Restaurant’ta düzenlenen iftar yemeğinde basını ağırlayan Vezirköprü Orman Ürünleri yöneticileri Samsun basınına kendilerinİ tanıttı. Yemeğe İstanbul ve Vezirköprü Orman Ürünleri Grubu’ndan üst düzey yöneticiler ve birçok şirket çalışanı katıldı.

Üretim tesislerinin Samsun’un Vezirköprü ilçesinde bulunduğu Vezirköprü Orman Ürünleri Samsun’daki yerel basınla iftarda bir araya geldi. Geçtiğimiz akşam Fevzi’nin Yeri Gurme’de basın mensuplarını ağırlayan Turanlar Grup bünyesindeki Vezirköprü Orman Ürünleri yöneticileri, kendilerini ifade etme ve tanışma fırsatı buldu. Bu buluşmaya Peli Parke Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orhan Demirbaş, Pazarlama Müdürü Mehmet Karahasanoğlu, Marka Yöneticisi Meltem Öztaş İstanbul’dan katılırken, üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tuncer Üstündağ ve birçok pazarlama -satış temsilcisi Samsun Bölgesi’nden katıldı. Yaklaşık 26 basın mensubunun misafir edildiği yemekte Vezirköprü çalışanları ile birlikte 50 kişi yer aldı.

PARKEDE 23 MİLYON M2 ÜRETİM

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde 200 dönüm arazi üzerinde 160 bin m2 alanda üretimini gerçekleştiren Vezirköprü Orman Ürünleri yöneticleri, yerel basınla Peli Parke’nin arkasındaki üretim güçlerini yatırımlarını, ar-ge çalışmalarını, pazarlama politikalarını konuştu. Sadece parkede yıllık 23 milyon m2 üretim kapasitesi olan Vezirköprü Orman Ürünleri içinde, Peli Paper, Peli Parke ve Peli DK (Dekoratif iç kapı) adlı ürünler var.

SAMSUNU VE BÖLGEYİ ÖNEMSİYORUZ

Basın yemeğinde amaçlarını dile getiren grubun Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orhan Demirbaş ‘’Samsun Bölgesi’nde büyük bir kuruluşuz. Kuruluşumuzun bölgeye sağladığı katkıyı, değeri önemsiyoruz. Bu bölgeyi sahiplendiğimizi, bilmenizi isteriz. Tabi ki bu bölgenin de bizleri sahiplenmesini diliyoruz. Tüm Türkiye üretim tesislerimizin Samsun’da olduğunu bilir, biz de bu nedenle Samsun’u biraz daha öne çıkarmayı hedefliyoruz’’ diye konuştu.

ORMANI KORUYORUZ

Üretimini ağaç kesmeden yapan Peli Parke, hammaddesini Samsun Bölgesi’ndeki ormanlarda bulunan ancak ömrünü tamamlamış ağaçları değerlendirerek elde ediyor. Vezirköprü yetkilileri ‘’Bir ormanın tıpkı bahçemizdeki ağaçlar gibi bakımının yapılması gerekir. Ağaç dipleri temizlenir, dalları ve budakları ayıklanır. Böylece ağaçlar bakımlı hale gelir. Aynı yöntemle ormanlarda bakımlı hale gelir. Bizim üretimimizin ana maddesi ormanlardaki o atıklar. Sadece bu atıkları değerlendirerek varlığımızı sürdürüyoruz. Hem ormanlarımız bakımlı hale gelip doğadaki varlığını koruyor hem de bu atık diye tanımladığımız ağaç parçaları endüstriye kazandırılıyor. Üretimimizi yaparken ağaçlara asla zarar vermiyoruz’’ diye açıklıyorlar.

KARADENİZ BÖLGESİ’NİN EN BÜYÜK ENTEGRE ORMAN ÜRÜNLERİ TESİSİ

Karadeniz Bölgesi’nin en büyük entegre orman ürünleri sanayi tesislerinden olan Vezirköprü Türkiye’de satılan yüz milyon m2 parkenin % 20’sini üretiyor.

1953 yılından bu yana yerli sanayici firma olan Turanlar Grup bünyesine 1995’te dahil olan Vezirköprü Orman Ürünleri Samsun’da bölge halkının istihdamına da büyük katkılar sağlıyor. Turanlar Grup’un bünyesinde Vezirköprü Orman Ürünleri’nin yanı sıra Pelit Arslan, Pelit Kalıp ve Turan Otelleri var.